,

OMG LOL WTF LOVE HAHA KOZAK ZŁY

Do więzienia za piwo na ławce? Zobacz co przewiduje nowa ustawa!

Piwo na ławce w parku może skończyć się ograniczeniem wolności. Nowy projekt ustawy przewiduje zaostrzenie kar dla osób które spożywają alkohol w miejscach publicznych!

Rządzący naszym krajem mają plan by zmusić rodaków do picia alkoholu tylko w wyznaczonych miejscach. Nowy zapis stworzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości odkrył Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka:

Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom określonym w art. 14 ust. 1 i 2a-6 albo nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, albo spożywa napoje alkoholowe przyniesione przez siebie lub inną osobę w miejscach wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny – czytamy w nowelizacji ustawy 

Czy teraz policja zamiast wypisywać mandat skieruje sprawę do sądu który orzeknie wobec nas miesiąc ograniczenia wolności i ciężkie przymusowe prace społeczne? Bardzo możliwe że tak się stanie, gdy projekt zostanie przegłosowany w Sejmie

Kara ograniczenia wolności polega na nałożeniu obowiązku pracy na sprawcę drobnego przestępstwa. Alternatywą dla działań na cele społeczne jest obcięcie części wynagrodzenia, jakie oskarżony otrzymuje od swojego pracodawcy. Taka kara ma zapobiec demoralizacji, na którą osoba naraziłaby się przebywając w zakładzie karnym.

źródło: planeta.fm

Post dostarczony przez naszą społeczność socialnews.pl Dołącz do nas!

Komentarze
loading...

Podbij temat!

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 50.000000%

Już w wieku 14-lat ćp*li i kradli. Na zakładzie nie maja lekko…

Najbardziej wykręcona laska jaką widzieliście po dragach!