,

OMG LOL WTF LOVE HAHA KOZAK ZŁY

Myślał że grozi mu mandat a trafi za kraty. Nowe przepisy!

Złamał prawo obowiązujące dopiero kilka godzin i być może trafi do więzienia na 5 lat! To efekt nowych przepisów drogowych

Od czerwca zmieniły się przepisy drogowe, o których powinni wiedzieć prowadzący pojazdy. Przez brak wiedzy temu kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Podczas czerwcowego poranka szosą mknęło auto marki Rover. Policjanci ze Sławkowic próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli, ale ten nie zareagował na pokazywane mu znaki. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pościg za mężczyzną.

Jak informuje moto.wp.pl, policjanci szybko dogonili samochód. Okazało się, że zatrzymany niedawno stracił prawo jazdy, więc bał się kontroli. Za ucieczkę wcześniej przewidziana była niska kara, ponieważ zdarzenie traktowane było jako wykroczenie. Kierowca mógł spodziewać się mandatu w wysokości do 5 tysięcy złotych lub aresztu do 30 dni, najczęściej kończyło się to grzywną pieniężną. Teraz jednak być może trafi do więzienia na 5 długich lat!  Od teraz za ucieczkę policjantom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, ponieważ niezatrzymanie się do kontroli traktowane jest już jak przestępstwo.

Czerwiec jest także miesiącem innych zmian. Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadziło w życie większe kary dla osób, które kierują pojazdy bez ważnego prawa jazdy. Takich kierowców spotka zakaz prowadzenia pojazdów oraz dwa lata więzienia. Oprócz tego policjanci będą mogli badać alkomatem wszystkie osoby przebywające w samochodzie, jeżeli zachodzi podejrzenie, że mogły kierować pojazdem.

Post dostarczony przez naszą społeczność socialnews.pl Dołącz do nas!

Komentarze
loading...

Podbij temat!

Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 66.666667%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 33.333333%

ULICZNIK VS BOKSER. WYGRA TWARDA BANIA, CZY UMIEJĘTNOŚCI?

To już 5 lat odkąd POPEK powiesił się na hakach.