, ,

HAHA ZŁY

Ukraińcy zapowiadają brutalne zamieszki w Polsce. „Wyjdzie nas ponad milion, uzbrojonych”

Przyjęcie nowelizacji ustawy o IPN odbiło się szerokim echem na całym świecie. Nie tylko Niemcy oraz Żydzi zareagowali na nią bardzo ostro – dołączyli do nich właśnie Ukraińcy, którzy zapowiadają zamieszki w Polsce.

Podpis Andrzeja Dudy pod nowelizacją ustawy o IPN, która wywoływała gigantyczne kontrowersje już od tygodni, jedynie zaostrzył dyplomatyczne konflikty. Niezwykle ostro wypowiedzieli się na ten temat nasi wschodni sąsiedzi.

Były minister grozi. „Zamieszki w Polsce będą brutalne”

Były minister obrony narodowej Ukrainy, Ołeksandr Kuźmiuk był gościem jednego z najpopularniejszych lokalnych kanałów telewizyjnych. Polityk w stanowczych słowach skomentował szczególnie antybanderowskie zapisy i zapowiedział, że Ukraińcy zorganizują brutalne zamieszki w Polsce.

– Warszawa regularnie przypomina Kijowowi o masakrze na Wołyniu i o działaniach przywódców UPA Stepana Bandery i Romana Szuchewycza. Jednak Ukraińcy także mają Polakom coś do przypomnienia – powiedział w bezpośredni sposób Kuźmiuk.

– Jeśli przypomnimy historię sprzed 100, 200 lat, nawet za króla Bolesława – 1000 lat temu, to szybko możemy się przekonać, że ten milion dwieście tysięcy Ukraińców, którzy są dzisiaj w Polsce, może chwycić za kopie – zagroził polityk, czym zadziwił światową opinię publiczną.Szokujące groźby

– To piąty ukraiński front w Polsce. Jeżeli zaczniemy liczyć powieszonych Kozaków od Lwowa do Kijowa, to Ukraińcy w Polsce zbuntują się – dodał także w bardzo niespodziewany sposób Kuźmiuk.

 

Czas pokaże, jakie kroki zdecydują się podjąć oburzeni polską nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej Ukraińcy. Bunt zapowiadany przez Kuźmiuka zdaje się nieprawdopodobny, jednak tego typu oświadczenia wkrótce doprowadzić mogą do niemałego dyplomatycznego kryzysu między władzami sąsiednich państw.źródło:pikio.pl

Komentarze
loading...

Podbij temat!

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Szpilka miał zostać mistrzem świata a przegrał z Konwackim. Zobacz KO…

Prosto z Rosji. Zamoczył kota i umył nim samochód [WIDEO]